Krótki termin możliwości unijnego dofinansowania

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 12-11-2005, 11:55

Do 12 grudnia można się starać o unijne dofinansowanie przedsięwzięć zachęcających do szukania pracy poza miejscem zamieszkania. Najlepiej w innym kraju Wspólnoty. Bruksela pokryje nawet 85 procent kosztów projektu.

Do 12 grudnia można się starać o unijne dofinansowanie przedsięwzięć zachęcających do szukania pracy poza miejscem zamieszkania. Najlepiej w innym kraju Wspólnoty. Bruksela pokryje nawet 85 procent kosztów projektu.

Bezprecedensowo krótki termin składania wniosków w praktyce wyklucza jednak możliwość ich przygotowania przez jakąkolwiek polską instytucję, czy organizację pozarządową.

Tymczasem francuskie służby zatrudnienia już zaproponowały przejazd przez 10 krajów Unii oznakowanego autobusu, w którym będzie się można dowiedzieć, że pracy w Europie powinniśmy szukać przeglądając oferty w internecie. Autobus w każdym z krajów będzie miał jeden przystanek, w Polsce będzie to Warszawa. Przejazd zaplanowano na jesień przyszłego roku, kiedy to odbędą się Europejskie Targi Pracy.

Komisja Europejska na popularyzowanie" wędrowania za pracą" przeznaczy 6 milionów euro. Największe szanse mają projekty angażujące administrację państwową i instytucje społeczne jednocześnie z kilku krajów. Pieniądze mają być wydane w przyszłym roku w ramach Europejskiego Roku Mobilności Pracowników.W Unii Europejskiej jest 370 tysięcy wolnych miejsc pracy, są też regiony o bardzo dużym bezrobociu, na przykład rekordowo wysokim w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Krótki termin możliwości unijnego dofinansowania