Kryzys odwołany

Marta Walczak
opublikowano: 20-05-2010, 09:13

Przewozy zaczęły gwałtownie rosnąć, co doprowadziło do powstawania zatorów na lotniskach towarowych — mówi Krzysztof Bielica, członek zarządu i dyrektor frachtu lotniczego w DHL Global Forwarding.

W 2009 r. spadła liczba przewozów intermodalnych. Ich operatorzy liczą, że 2010 r. przyniesie poprawę wyników.

Ubiegły rok był trudny dla przewozów kombinowanych. Kryzys gospodarczy i towarzyszący mu spadek konsumpcji przyczyniły się do spadku liczby zamówień. Mimo niewątpliwych problemów, z którymi przyszło się zmierzyć branży nie wszyscy operatorzy mają jednak powody do narzekania.
Raz lepiej, raz gorzej

Zdaniem zarządu spółki DHL Global Forwarding rok 2009 upłynął pod znakiem gwałtownych zmian — najpierw na minus, potem na plus.

— Ubiegły rok był bardzo zmienny. Praktycznie cała pierwsza połowa upłynęła pod znakiem gwałtownego spadku cen frachtu morskiego. W pierwszych miesiącach ceny spadły do poziomu nienotowanego od sześciu lat. W kolejnych pięciu miesiącach nastąpiło odbicie. Natomiast spadki we frachcie lotniczym przypadły na okres od października 2008 r. do maja 2009 r. Sytuacja nieco się poprawiła w czerwcu ubiegłego roku. Od tamtego czasu przewozy zaczęły gwałtownie rosnąć, co doprowadziło do powstawania zatorów na lotniskach towarowych — mówi Krzysztof Bielica, członek zarządu i dyrektor frachtu lotniczego w DHL Global Forwarding.

Zobacz więcej

Krzysztof Bielica z DHL Global Forwarding.

Więcej w czwartkowym Pulsie Biznesu

KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Walczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kryzys odwołany