KSB Grupa idzie na Wschód

opublikowano: 24-05-2013, 00:00

Firma budowlana z Podlasia ma w planach podbój wschodnich rynków rolnych. Pierwsza na celowniku jest Łotwa.

KSB Grupa ze Stołowacza koło Bielska Podlaskiego zajmuje się głównie obróbką stali i całościowym wykonawstwem hal przemysłowych (zakładów produkcyjnych, magazynów, stacji paliw). Nadzieje na rozwój spółki szefostwo wiąże z rynkami wschodnimi. W pierwszej kolejności chce stać się generalnym wykonawcą w pełni skomputeryzowanych obór.

— Te rynki posiadają bardzo duży potencjał, a brakuje na nich firm wyspecjalizowanych, które kompleksowo wykonują i wyposażają budynki inwentarskie. Od kilku miesięcy prowadzimy więc zaawansowane rozmowy z inwestorami z Rosji i Białorusi — mówi Andrzej Dunaj, prezes spółki KSB Grupa. Przedsiębiorstwo jest też w trakcie pozyskiwania zleceń na Łotwie.

— Na razie mamy kontrakty na całościowe wyposażenie budynków inwentarskich. Mam nadzieję, że już wkrótce staniemy się generalnym wykonawcą nowoczesnych i w pełni skomputeryzowanych obór. Wszystko idzie w dobrym kierunku i lada dzień otworzymy tam swoje przedstawicielstwo — mówi Andrzej Dunaj.

W ubiegłym roku spółka zbudowała w Stołowaczu swoją nową halę produkcyjną o powierzchni 2,5 tys. mkw. Właśnie rozpoczęła się tam produkcja zaprojektowanych przez pracowników przedsiębiorstwa dużych konstrukcji stalowych i całych elementów wygrodzeń wykorzystywanych np. podczas budowy obór. Inwestycja pochłonęła 2 mln zł, drugie tyle kosztowały nowe maszyny i urządzenia.

— To przedsięwzięcie unowocześniło nasz system produkcyjny. Teraz możemy budować konstrukcje dużo większe i bardziej specjalistyczne. Na ten rok mamy już portfel kontraktów — mówi Andrzej Dunaj.

Na koniec 2012 r. KSB Grupa osiągnęła 27,4 mln zł przychodów, obecny rok planuje zakończyć z 45-50 — procentowym wzrostem. Firma zatrudnia blisko sto osób. Zwiększenie mocy produkcyjnych oznacza, że będzie poszukiwała kolejnych pracowników, głównie budowlańców i spawaczy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane