Czytasz dzięki

Książę chce szybko znaleźć nowego szefa Twittera

ŁO, ft.com
opublikowano: 15-06-2015, 12:25

Saudyjski książę, który zainwestował swoje pieniądze w Twittera nie jest zadowolony z tymczasowego prezesa portalu społecznościowego.

Książę Al-Walid ibn Talal, jeden z pierwszych i największych udziałowców portalu Twitter powiedział, że nie poparł decyzji o powołaniu Jacka Dorsey’a na stanowisko tymczasowego prezesa, podaje dziennik „Financial Times”

Książę Al-Walid ibn Talal
Książę Al-Walid ibn Talal
Bloomberg

Saudyjski miliarder przekonuje, że Twitter potrzebuje nowego lidera z dużym doświadczeniem marketingowym, dla którego priorytetem będzie pozyskanie nowych użytkowników.

Dorsey, który przejmuje stery w firmie na czas poszukiwania stałego prezesa, powinien według księcia skupić się na kierowaniu firmą Square, której jest prezesem.  

Dick Costolo, dotychczasowy szef Twittera ogłosił pod koniec poprzedniego tygodnia, że od lipca zwolni swoje stanowisko. Dorsey jest jednym ze współzałożycieli portalu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, ft.com

Polecane