Książka przechodzi do online'u [PODCAST]

opublikowano: 20-10-2020, 10:00

Ile czytamy? Jakie książki wybieramy? Czy przekonaliśmy się już do ebooków i audiobooków, czy nadal wolimy jednak czuć papier pod palcami? O tym będziemy rozmawiać w dzisiejszym Podcaście Antykryzysowym, bo ten odcinek jest właśnie o książkach.

- To niespotykany i zasadniczo bardzo trudny czas dla rynku książki. Nikt się nie spodziewał, że w marcu zatrzymają się wszystkie galerie handlowe, stanie sprzedaż w księgarniach stacjonarnych, a to zasadniczo bardzo ważny kanał sprzedaży dla wydawców. I ta zupełnie nowa rzeczywistość spowodowała znaczący ubytek nowości na rynku wydawniczym - mówi Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi i dodaje - Jeżeli ta sprzedaż praktycznie została zmarginalizowana czy zredukowana do zera, w obiegu fizycznym, czyli w księgarniach, no to też wydawcy odroczyli wszystkie swoje premiery, przełożyli je na później, czekając na opanowanie sytuacji, prognozując nakłady zupełnie od nowa. Oczywiście Internet przejął tutaj pałeczkę.

Posłuchajcie całej rozmowy z prezesem Legimi.

Wszystkie odcinki Podcastu Antykryzysowego znajdziecie na stronie pb.pl/antykryzysowy i w aplikacjach podcastowych

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane