Księgowi do zadań specjalnych!

Materiał partnera
opublikowano: 27-11-2013, 00:00

Organizacja księgowości

Komu księgowość nie kojarzy się ze stertą dokumentów czekających na zatwierdzenie, zaksięgowanie lub zapłatę? A outsourcing usług księgowych — z przekazywaniem dokumentów do biura rachunkowego i czekaniem na wynik i oby był przed 20tym… W obecnych czasach nic bardziej mylnego. Z historii FIGURES możemy Państwu przytoczyć kilka zleceń, które wydawały się niewykonalne aż do chwili, kiedy zostały… przez zespół FIGURES wykonane.

Nr 1. Zespół FIGURES — na czas urlopu macierzyńskiego głównej księgowej — przejął i poprowadził na systemie Klienta (SAP), księgowość kilkunastu spółek dużego dewelopera z Warszawy. Wzięliśmy odpowiedzialność za rozliczenia podatkowe, sporządziliśmy sprawozdanie finansowe, obsłużyliśmy badanie tego sprawozdania, a po powrocie młodej mamy — zakończyliśmy nasze zadanie specjalne.

Nr 2. Klienci, inwestorzy, planujący sprzedaż swojej spółki (w którą zainwestowali), nie byli pewni jej sytuacji finansowej z powodu braku wiarygodnych danych. Księgowi FIGURES zaksięgowali wszystkie operacje gospodarcze z ostatnich 6 lat, łącznie z korektami podatków i sprawozdań finansowych oraz obsługą audytorów. Dzięki wykorzystywanemu przez FIGURES elektronicznemu systemowi obiegu dokumentów w siedzibie firmy spędziliśmy łącznie około 10 dni a inwestorzy — także ci z zagranicy — bez problemu mogli śledzić na bieżąco cały proces.

Nr 3. Prowadzimy księgowość zagranicznego podmiotu działającego w Polsce.

Właściciele znajdują się za granicą, zarząd podmiotu w Krakowie, kierownicy projektów w całej Polsce, a księgowe w Poznaniu i wszyscy uczestniczą w elektronicznym obiegu dokumentów e.figures. Dzięki temu systemowi akceptacja dokumentów zabiera godziny, a nie dni czy tygodnie. Aktualne wyniki firmy można śledzić on-line niezależnie od miejsca przebywania oraz języka. Raporty z ksiąg rachunkowych prowadzonych w języku polskim tłumaczone są w systemie na wybrany język raportu (np. niemiecki czy angielski).

Takie i inne zadania są naszą codziennością. O księgowości i jej organizacji wiemy wszystko i chętnie się tą wiedzą z Państwem podzielimy.

e-mail: kancelaria@figures.com.pl tel.: +48 61 643 53 16

PAWEŁ MULTANIAK

Wiceprezes Zarządu FIGURES Kancelaria Rachunkowa Sp. z o.o.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu