Czytasz dzięki

Kto korzysta z pracy zdalnej

opublikowano: 15-01-2019, 22:00

60 proc. polskich pracowników — w tym 69 proc. menedżerów lub dyrektorów — przyznaje, że ma możliwość realizowania obowiązków zawodowych zdalnie — wynika z analizy firmy Michael Page.

Co więcej, niemal co trzeci pytany (33 proc.) korzysta z takiego udogodnienia minimum cztery razy w miesiącu. Największą szansę na pracę poza biurem mają zatrudnieni w mikrofirmach (61,5 proc.). Na kolejnych miejscach znaleźli się pracownicy dużych (59,3 proc.) oraz średnich przedsiębiorstw (46,4 proc.).

Co ciekawe, na pracę z domu (minimum 4 razy w miesiącu) zdecydowanie częściej decydują się mężczyźni (42,8 proc.) niż kobiety (20 proc.). Z badania wynika też, że z takiego rozwiązania korzysta 33 proc. osób bezdzietnych — w porównaniu do 32 proc. osób posiadających potomstwo. Możliwość pracy z domu docenia jako dogodną już 52 proc. badanych. Ponadto aż 65 proc. chciałoby mieć również możliwość wyboru godzin, w których będą wykonywać swoje obowiązki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane