Kto z IT błyśnie wynikami?

DI
26-07-2010, 13:33

Lada dzień ruszy sezon wyników finansowych na GPW. Pytami analityków, czego można się spodziewać. Zaczynamy od  segmentu IT.

Piotr Grzybowski, analityk DI BRE Banku:

W przypadku producentów oprogramowania dobre wyniki powinien przedstawić Asseco Poland. W pozostałych spółkach nie będzie już tak dobrze. Na wyniki Comarchu negatywnie przełoży się spółka niemiecka. Spodziewałbym się odpisów wartości aktywów. Jeśli chodzi o Sygnity, to nadal należy spodziewać się spadku przychodów. Wprawdzie wyniki z II kwartału będą lepsze niż w takim samym okresie ubiegłego roku, ale pozostawiają jeszcze sporo do życzenia. Jeśli chodzi o dystrybutorów IT, to należy spodziewać się wzrostu przychodów. To efekt tego, że rynek konsoliduje się w momentach kryzysowych. Tak jak w przypadku spółek soft-ware’owych błyszczeć może Asseco Poland, zaś w przypadku dystrybutorów IT — spółka AB.

Zobacz, na co liczą spółki>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kto z IT błyśnie wynikami?