Kubańskie cygara nie wychodzą z mody

opublikowano: 25-02-2020, 22:00

Na Kubie rozpoczyna się festiwal cygar. Jest co świętować. Sprzedaż kubańskich cygar w 2019 r. przekroczyła 531 mln USD — poinformował Reuters, powołując się na państwową spółkę Habanos, która jest monopolistą na Kubie.

Z jej komunikatu opublikowanego w tym tygodniu wynika, że najbardziej sprzedaż „hawańskich” wzrosła w takich krajach, jak Hiszpania, Chiny, Niemcy i Francja (o 2 proc. r/r). To zdaniem Reutersa dobra wiadomość dla komunistycznego kraju, który boryka się z kryzysem fiskalnym, będącym skutkiem sankcji nałożonych przez USA.

W USA, gdzie w ubiegłym roku zaostrzono przepisy związane z wyjazdami turystycznymi amerykańskich obywateli na Kubę (przypomnijmy — w 2014 r. USA przywróciły z nią stosunki dyplomatyczne), zakazany jest obrót cygarami z kubańskiego tytoniu, co zdaniem Davida Savony, dyrektora wykonawczego „Cigar Aficionado Magazine” nie oznacza, że obywatele tego kraju ich nie palą. W swoim artykule twierdzi on, że wręcz je „uwielbiają”. Co ciekawe, jednocześnie spada sprzedaż cygar kubańskich na rodzimym rynku, który nakręcany jest głównie przez turystów.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy