Kulczyk szuka gwiazd biznesu

opublikowano: 20-08-2018, 22:00

Ostatni dzwonek dla tych, którzy chcą powalczyć o wsparcie międzynarodowych ekspertów i granty w wysokości 50 tys. USD z programu InCredibles.

Dobra wiadomość dla „spóźnialskich” — organizatorzy przedłużyli nabór do InCredibles, czyli programu akceleracyjnego dla start-upów wywodzących się głównie z Europy Środkowo-Wschodniej, inicjatorem którego jest Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments. Aplikacje dosłać można jeszcze do 31 sierpnia 2018 r.

Krajowe start-upy od zachodnioeuropejskiej czy amerykańskiej konkurencji niewiele różni — zapewniał Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments, w wywiadzie dla „PB”. Problem w tym, że nasze firmy mają „pod górkę w kontekście skali działania”.działania”.
Zobacz więcej

NIERÓWNE SZANSE:

Krajowe start-upy od zachodnioeuropejskiej czy amerykańskiej konkurencji niewiele różni — zapewniał Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments, w wywiadzie dla „PB”. Problem w tym, że nasze firmy mają „pod górkę w kontekście skali działania”.działania”. Fot. Marek Wiśniewski

Jest to już druga odsłona programu. Już teraz zebrano ok. 150 zgłoszeń z 20 krajów. Połowa z nich pochodzi spoza Polski, o udział w InCredibles starają się także przedsiębiorcy z Ukrainy, Estonii, Węgier, ale również Turcji, Izraela czy Indii. W pierwszej edycji programu do biznesmena i inwestora zapukało ponad 400 startupowców tylko z Polski, jednak tym razem poprzeczka zawieszona została znacznie wyżej. Program akceleracji został umiędzynarodowiony, a zaproszenie do niego zostało skierowanie wyłącznie do firm, które na swoim koncie mają już pierwsze sukcesy.

— Zapraszaliśmy tylko zespoły z dorobkiem np. z inwestorem na pokładzie, laurami z największych konkursów startupowych, sukcesami w innych akceleracjach — wylicza Maciej Sadowski, szef Startup Hub Poland, jeden z partnerów merytorycznych programu.

Zmiana zasad wynika m.in. z faktu powołania przez Sebastiana Kulczyka funduszu venture capital Manta Ray o zasięgu międzynarodowym. To również powód, dla którego najmilej widziane w programie są projekty w sektorów healthtech czy fintech oraz technologie IoT (internet rzeczy), software i blockchain.

Najlepsze, zdaniem organizatorów, firmy przejdą przez szereg warsztatów prowadzonych przez ekspertów z Doliny Krzemowej i Londynu, otrzymają też bezzwrotne granty w wysokości 50 tys. USD. O zakwalifikowaniu do InCredibles zdecydują m.in. przedstawiciele IBM, Campus Warsaw, Startup Hub Poland, BusinessLink, Akal Global, DocPlanner, Booksy oraz sam inicjator programu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy