Kulczyk wychodzi z chemii

PJ
opublikowano: 27-04-2011, 00:00

Holding znalazł kupca na POCH. Zrobił miejsce dla preferowanych obecnie branż: energetyki i infrastruktury.

Holding znalazł kupca na POCH. Zrobił miejsce dla preferowanych obecnie branż: energetyki i infrastruktury.

Kulczyk Holding (KH) podpisał z firmą Avantor Performance Materials umowę sprzedaży 100 proc. udziałów w spółce Poch, producencie chemikaliów, sprzętu, usług analitycznych oraz jedynym w Polsce producentem rozpuszczalników wysokiej czystości. Zakończenie transakcji zależne jest głównie od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wartość i inne szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

— Transakcja jest częścią strategii Avantora, która zakłada umocnienie pozycji poprzez wzrost organiczny i akwizycje. POCH idealnie wpisuje się w tę strategię ze względu na jego stabilną pozycję na rynku, rozwój biznesu i kanałów dystrybucji w Polsce i Europie Wschodniej — mówi Jean-Marc Gilson, prezes Avantor Performance Material Holdings S.A.

Z kolei POCH kierowany przez prezesa Jarosława Bieszczada liczy, że realizacja umowy pozwoli na zwiększenie przychodów dzięki włączeniu do oferty nowych produktów oraz rozszerzeniu rynków zbytu

To nie tłumaczy jednak dlaczego Kulczyk Holding zdecydował się na tę transakcję Marta Wysocka, rzecznik KH nie komentuje powodów sprzedaży POCH. Z wcześniejszych wypowiedzi przedstawicieli holdingu jasno wynika jednak, że chce się obecnie skoncentrować na energetyce i infrastrukturze. Sprzedaż POCH, to więc zapewne część programu dezinwestycyjnego. Czy będą kolejne tego typu transakcje?

— Nic mi w tej sprawie nie wiadomo — mówi Marta Wysocka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu