Kup i sprzedaj walutę online

Marta Bellon
opublikowano: 15-11-2011, 00:00

Platforma domu maklerskiego TMS Brokers umożliwia kupno lub sprzedaż dowolnej ilości pieniędzy.

Niedawno pisaliśmy o internetowych kantorach, które oferują wymianę waluty online po atrakcyjnych kursach. Od października przedsiębiorcy mogą kupić lub sprzedać walutę również poprzez internetową platformę GOCash.pl stworzoną przez dom maklerski TMS Brokers.

Najpierw umowa

— GOCash to w pełni autorska platforma, która umożliwia każdej osobie lub firmie szybki i tani zakup danej waluty drogą online — wyjaśnia Piotr Mierzwiński z TMS Brokers.

Z serwisu można korzystać 24 godziny na dobę. Dostęp do platformy i wszystkich materiałów informacyjnych oraz dokumentów nie wymaga rejestracji ani zalogowania. Ale by dokonać transakcji, trzeba założyć rachunek w systemie, a żeby to zrobić, należy podpisać umowę. Rachunek może założyć każda osoba fizyczna i przedsiębiorstwo, niezależnie od wielkości czy częstotliwości planowanych transakcji walutowych. GOCash działa na podstawie tzw. licencji maklerskiej.

— Platforma nie jest kantorem internetowym, ani serwisem kojarzącym osoby kupujące i sprzedające waluty.

Dokonując transakcji w systemie GOCash, klient dokonuje zakupu jednej waluty za inną, czyli wykorzystuje określony instrument finansowy. Jako licencjonowany dom maklerski gwarantujemy wszystkim użytkownikom naszej platformy pełne bezpieczeństwo i wysokie standardy przetwarzania transakcji. Jako podmiot nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego jesteśmy zobligowani do spełnienia określonych warunków formalnych przy zawieraniu umowy z użytkownikami naszej platformy — mówi Piotr Mierzwiński.

Podczas rejestracji każdy klient udostępnia dane wymagane do podpisania umowy. Trzeba ją wydrukować i dostarczyć do TMS Brokers. — Gdy dokument do nas dotrze, weryfikujemy dane, a następnie aktywujemy nowy rachunek GOCash. Od tego momentu klient może korzystać ze wszystkich usług i udogodnień w ramach naszego systemu — wyjaśnia Piotr Mierzwiński.

Stałe spready

TMS Brokers ma konta w siedmiu bankach: BPH, mBanku, BRE Banku, BZ WBK, ING, Millennium Banku oraz Multi Banku. Za dokonywanie transakcji walutowych i przelewów z GOCash nie pobiera żadnych opłat. — Również w przypadku przelewów przychodzących klienci nie są obciążani żadnymi dodatkowymi prowizjami.

Jednak zawsze radzimy im, aby zapoznali się z tabelą opłat i prowizji swojego banku, ponieważ na dodatkowe opłaty pobierane przez te instytucje nie mamy wpływu — mówi Piotr Mierzwiński.

Żeby kupić walutę, należy wpłacić złotówki, wybrać rodzaj transakcji i zaakceptować warunki. Cena zakupu i sprzedaży danej waluty jest ustalana na podstawie bieżących kursów obowiązujących na tzw. rynku międzybankowym.

— Wykorzystujemy tutaj efekt synergii wynikający z faktu, że jesteśmy licencjonowanym domem maklerskim, który działa w różnych obszarach rynku forex — mówi Piotr Mierzwiński.

Serwis nie pobiera prowizji od transakcji ani opłat za prowadzenie konta. Zarabia na spreadach, które są stałe. W godzinach 8-22 wynoszą: 0,025 zł na każdej walucie oprócz funta, dla którego spread to 0,035 zł, w godzinach 22-8 oraz w weekendy i święta — 0,04 zł (funt — 0,05 zł). Przedsiębiorcy mogą negocjować ich wysokość. Efekty negocjacji zależą od wysokości kwoty, jaką przedsiębiorca chce wymienić. GOCash nie ma limitów transakcyjnych. W każdej chwili można więc dokonać transakcji na dowolną kwotę.

SPRAWDŹ TEN ADRES: www.gocash.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Kup i sprzedaj walutę online