Kup mieszkanie na pikniku

Marta Sieliwierstow
opublikowano: 02-06-2010, 12:08

Bezpłatne porady architekta, 20 proc. zniżki na wybrane mieszkanie, rabat na meble — tak kuszą deweloperzy podczas dni otwartych.

W ostatnich tygodniach nie ma weekendu bez dni otwartych organizowanych przez deweloperów na nowych osiedlach mieszkaniowych. Niektórzy ograniczają się tylko do prezentacji mieszkań, inni, chcąc skłonić klientów do szybszego podjęcia decyzji, proponują opusty cenowe lub bonusy w cenie mieszkania, np. garaż czy meble do kuchni i łazienki. Promocje obowiązują jednak tylko tego dnia.

— Oferty deweloperów podczas dni otwartych są rzeczywiście atrakcyjne, ale skorzystanie z nich wymaga zwykle szybkiego podpisania umowy — potwierdza Włodzimierz Wielogórski, specjalista ds. rynku pierwotnego w Home Broker.

Promocje pozwalają deweloperowi szybko sprzedać dużą liczbę mieszkań, co rekompensuje niższą marżę. Dlatego odwiedzając inwestycje w czasie dni otwartych warto już znać swoją zdolność kredytową.

Zobacz więcej

Deweloperskie promocje przyspieszają sprzedaż.

Dla dorosłych…

W sobotę 29 maja Dom Development zorganizował kolejny już dzień otwarty na osiedlu Derby na warszawskiej Białołęce. W godzinach 10-17 można było obejrzeć dostępne mieszkania, spotkać się z doradcami kredytowymi i załatwić formalności związane z zakupem i jego finansowaniem. W sprzedaży zostało 350 mieszkań w pięciu etapach osiedla: Derby 9 (159 mieszkań), Derby 13 (39), Derby 16 (55), Derby 17 (5) i Derby 20 (90), którego sprzedaż ruszyła dopiero w maju. Klienci, którzy kupili lokal w tym dniu, otrzymali zabudowę kuchenną w cenie mieszkania.

W weekend można też było odwiedzić inwestycję Górczewska Park wybudowaną przez J. W. Construction na warszawskiej Woli.

— Zdecydowaliśmy, że nasze dni otwarte będą miały charakter pikników. Decyzja o kupnie mieszkania jest bardzo ważna, dlatego chcemy, żeby została podjęta w przyjemnej atmosferze. W zaaranżowanym miejscu klienci mogą nie tylko obejrzeć mieszkanie i porozmawiać z doradcą, ale także miło spędzić czas — przekonuje Tomasz Panabażys, członek zarządu, dyrektor zarządzający J. W. Construction Holding.

…i dla dzieci

Ronson Development idzie dalej, starając się zachęcić całe rodziny do odwiedzania osiedla Galileo w Poznaniu. 23 maja w zaadaptowanym lokalu wystawiono suchy basen z piłkami i tunel z przeszkodami dla dzieci. Na osiedlu i w części sąsiedniego parku dostępne też były m.in. zamek do skakania, zjeżdżalnia i dmuchane zoo. Podczas gdy rodzice podejmowali decyzję o kupnie mieszkania, dzieci mogły zostać pod opieką tzw. animatorów.

Również deweloper Agroman szczególnie zapraszał młode małżeństwa z dziećmi na swój dzień otwarty na osiedlu Twój Parzniew — Miasto Ogród II w Pruszkowie. 29 maja przygotowano tam zabawy i konkursy dla najmłodszych.

Dzień otwarty to doskonała okazja, by się przyjrzeć inwestycji z bliska. Warto jednak pamiętać, że mimo bonusów, którymi kuszą deweloperzy, taką decyzję trzeba spokojnie przemyśleć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Kup mieszkanie na pikniku