Kup szkocką wyspę w cenie mieszkania

AR
27-01-2015, 00:00

NIERUCHOMOŚCI Za 250 tys. GBP, czyli ok. 1,4 mln zł, można kupić sobie bezludną wyspę położoną na archipelagu Szetlandów w północnej Szkocji.

To tyle, ile kosztuje mieszkanie w Edynburgu. Wyspa Linga ma 64 akry, ale nie ma bieżącej wody. Nie ma na niej też żadnej nieruchomości gotowej do zamieszkania. Jest jednak doskonałym miejscem do uprawiania ekoturystyki — twierdzi Bob Thomson, jej dotychczasowy właściciel. Jego marzeniem było odtworzenie tam tradycyjnych XIX-wiecznych szetlandzkich zagród, w których turyści doświadczyliby życia dawnych osadników.

— Mam nadzieję, że pojawi się ktoś młodszy ode mnie, kto wprowadzi mój pomysł w życie — mówi Bob Thomson, który kupił wyspę w 2008 r.

W 1889 r. mieszkały tam zaledwie dwie rodziny — 13 osób, ale już kilka lat później pozostała tylko jedna. Nowy właściciel dostanie pozwolenie na odrestaurowanie starych budynków i ich wynajem turystom. Będzie też musiał doprowadzić na wyspę, po raz pierwszy w jej historii, wodę i prąd. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Kup szkocką wyspę w cenie mieszkania