Kupcy nie chcą pawilonu

Dominika Malik
09-04-2001, 00:00

Kupcy nie chcą pawilonu

Przedstawiciele kupców z Kuźni Raciborskiej spotkali się 2 kwietnia 2001 r. z Henrykiem Makarowiczem, prywatnym inwestorem powstającego przy ul. Kościelnej pawilonu usługowo-handlowego. Handlowcy nie godzą się na budowę obiektu, obawiając się konkurencji.

Ponad 20 miejscowych handlowców z Kuźni Raciborskiej nie chce zgodzić się na budowę pawilonu handlowo-usługowego, który powstaje przy ul. Kościelnej. Obawiają się konkurencji ze strony przyszłych najemców obiektu. Inwestorem jest prywatny przedsiębiorca Henryk Makarowicz.

Konsultacje

Większość kupców nie chce także przyjąć propozycji Henryka Makarowicza dzierżawy stoisk wewnątrz pawilonu, ponieważ posiadają własne punkty handlowe.

Przedstawiciele protestujących kupców spotkali się 2 kwietnia 2001 r. z prywatnym inwestorem, przy udziale przedstawicieli wydziału handlu Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej. Spotkanie miało na celu doprowadzenie do porozumienia obu stron.

— Inwestor zobowiązał się do wywieszenia makiety pawilonu w Urzędzie Miejskim w dniach 18-25 kwietnia 2001 r., podania przybliżonej ceny wynajmu 1 mkw. powierzchni handlowej boksu z wyposażeniem i bez wyposażenia oraz konsultowania wszelkich decyzji, dotyczących uruchomienia działalności poszczególnych branż, z wydziałem handlu urzędu miejskiego — mówi Marcelina Waśniowska, przewodnicząca komisji handlu w UM w Kuźni Raciborskiej.

Spoza miasta

Dzierżawą stoisk zainteresowanych jest na razie sześciu kupców z Kuźni Raciborskiej. Jeśli pozostali nie zechcą zagospodarować pawilonu, Henryk Makarowicz zamierza szukać chętnych spoza miasta.

— Zależy nam jednak na tym, żeby w obiekcie znalazły się firmy z tych branż, których w mieście brakuje lub są obecne w niewielkim stopniu — wyjaśnia Henryk Makarowicz.

Koszt budowy obiektu szacowany jest na 1,5-2 mln zł. Ma on mieć powierzchnię około 1,3 tys. mkw. Główna część, o powierzchni ponad 800 mkw., ma zostać podzielona na 30-40 boksów. Na pozostałej powierzchni pawilonu ma znaleźć się natomiast 6-8 sklepów witrynowych, wychodzących na zewnątrz. Powierzchnia każdego z nich wynosić będzie 30-100 mkw. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na lipiec 2001 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kupcy nie chcą pawilonu