Kupuj, trzymaj, sprzedaj. Rekomendacje tygodnia 42/2021

opublikowano: 22-10-2021, 17:26

Które akcje mają potencjał, a których lepiej unikać? Zebraliśmy opinie analityków. Zapraszamy do lektury.

1. Najwięcej emocji w minionym tygodniu wzbudziły rekomendacje dla CD Projektu po decyzji studia o opóźnieniu o kilka miesięcy wydania flagowych gier w wersjach na konsole nowej generacji. JP Morgan ściął rekomendację z “przeważaj” do “neutralnie”, na obniżkę wyceny zdecydował się też analityk Credit Suisse, a rozczarowania nie krył Ken Rumph z Jefferiesa, który ściął wycenę o 43 proc. Do 131 ze 143 zł cenę docelową obniżył Kacper Koproń z Trigona, a jego rekomendacja nadal brzmi sprzedaj.

2. Rynek rozczarowało też Ten Square Games, choć na razie większość analityków “przetwarza” ostatnie doniesienia. Najszybciej zareagował analityk z Pekao, który obniżył zalecenie z “kupuj” do “trzymaj“. W dół poszła też rekomendacja od analityka DM BOŚ. Pozytywne nastawienie utrzymują analitycy Trigona i Noble Securities, choć obaj obniżyli wycenę o około jedną piątą. Kurs dramatycznie spada.

3. W dużym dołku jest też Creepy Jar, choć jego dokonań nie mogą się nachwalić analitycy, m.in. Tomasz Rodak z DM BOŚ. Przytomnie zauważa jednak, że w krótkim terminie nie ma katalizatorów dla kursu.

4. Odbił natomiast kurs PCF Group, a spółka doczekała się pozytywnej rekomendacji od Santandera i serii zakupów akcji przez prezesa.

5. Oto zestawienie rekomendacji dla wszystkich podmiotów z branży gier>>, choć warto rzucić okiem na post scriptum z piątkowego popołudnia i zaktualizowane przez Trigon wyceny sześciu spółek.

6. Nie samą branżą gier giełda żyje, dlatego warto zobaczyć zestawienie rekomendacji dla spółek z branży przemysłowej>>

7. Niedowartościowane walory są zdaniem analityków także w branży budowlanej i deweloperskiej>>

8. Negatywnie na rekomendację od DM BOŚ zareagował w piątek kurs Ciechu.

9. Maciej Marcinowski, analityk Trigon DM, obniżył z 24,1 do 20,5 zł cenę docelową akcji XTB. Rekomendacja “kupuj” nie zmieniła się.

10. Oleg Galbur z Raiffeisena obniżył z “kupuj” do “trzymaj” rekomendacje dla PKN Orlen, Lotosu i PGNiG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane