Kurs Amadeus GTD poszybował w górę

Marek Druś
opublikowano: 31-12-2004, 00:00

Akcje Amadeus Global Travel Distribution wyraźnie zdrożały na giełdzie w Madrycie. Popyt na papiery lidera globalnego rynku usług rezerwacji biletów lotniczych, miejsc hotelowych i wynajmu aut wywołał artykuł w „Boersen-Zeitung”, w którym napisano, że konsorcjum inwestorów finansowych jest gotowe zapłacić 6,6 mld USD za przejęcie spółki.

Według „Boersen-Zeitung”, konsorcjum, w którym znalazły się fundusze Carlyle Group i Citigroup Venture Capital, zaoferowało 8,25 EUR za każdą akcję hiszpańskiej spółki. Taka cena dawała 17-proc. premię akcjonariuszom Amadeus GTD, którzy posiadali jej papiery przed ogłoszeniem tej informacji.

W pierwszych minutach czwartkowych notowań akcje Amadeus GTD drożały nawet o 15 proc. Popyt stopniowo jednak malał, co wiązało się z zapewnieniami głównych akcjonariuszy spółki, linii lotniczych Air France-KLM, Iberia i Deutsche Lufthansa, że nie dotarła do nich żadna oferta. Choć nie tak mocno, jak w pierwszej, kurs Amadeus GTD rósł wyraźnie także w drugiej części sesji. Inwestorzy wierzą, że oferta przejęcia spółki jest realna. W ciągu ostatnich trzech lat dwie z czterech największych firm branży zmieniło bowiem właściciela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kurs Amadeus GTD poszybował w górę