Kurs bitcoina powyżej 50 tys. USD

opublikowano: 24-02-2021, 05:57

Kurs najpopularniejszej kryptowaluty utrzymuje się powyżej 50 tys. USD w środę rano. Niektórzy uważają, że to zasługa ostatnich wypowiedzi Cathie Wood z Ark Investment Management.

Bitcoin taniał od poniedziałku po osiągnięciu podczas weekendu rekordowej wartości. We wtorek kurs kryptowaluty oscylował wokół poziomu 50 tys. USD. Popyt ożywiał się kiedy spadał do ok. 45 tys. USD. Obecnie bitcoin drożeje o 0,55 proc. do 50676,88 USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Zahamowanie spadku ceny kryptowaluty przypisywane jest częściowo Cathie Wood. Szefowa Ark Investment Management, obecnie jedna z największych gwiazd branży finansowej, powiedziała, że „bardzo pozytywnie” ocenia bitcoina i jest szczęśliwa, że widzi „zdrową korektę jego notowań”.

Notowaniom kryptowaluty pomogła także ogólna poprawa nastrojów po tym jak we wtorek szef Fed Jerome Powell dał do zrozumienia, że bank centralny jest daleki od zacieśniania polityki monetarnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Drus, Bloomberg

Polecane