Kurs bitcoina powyżej 6500 USD

opublikowano: 07-11-2018, 15:11

Kurs bitcoina po raz pierwszy od połowy października pokonał granicę 6500 USD.

W środę bitcoin drożeje o 1,1 proc. do 6535 USD. Wzrost ceny najpopularniejszej kryptowaluty spowodował, że jej kapitalizacja przekroczyła 220 mld USD pierwszy raz od miesiąca. Analitycy uważają, że popyt na bitcoina można wiązać z wzrostem zainteresowania bardziej ryzykownymi aktywami po wyborach uzupełniających w USA. Wskazują, że np. w Kolorado wybory wygrał Jared Polis, który w kampanii głosił chęć wsparcia lokalnego biznesu większym zastosowaniem decentralizowanych technologii.Kurs bitcoina powyżej 6500 USD

Kurs bitcoina po raz pierwszy od połowy października pokonał granicę 6500 USD.
W środę bitcoin drożeje o 1,1 proc. do 6535 USD. Wzrost ceny najpopularniejszej kryptowaluty spowodował, że jej kapitalizacja przekroczyła 220 mld USD pierwszy raz od miesiąca. Analitycy uważają, że popyt na bitcoina można wiązać z wzrostem zainteresowania bardziej ryzykownymi aktywami po wyborach uzupełniających w USA. Wskazują, że np. w Kolorado wybory wygrał Jared Polis, który w kampanii głosił chęć wsparcia lokalnego biznesu większym zastosowaniem decentralizowanych technologii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu