Kurs bitcoina wrócił powyżej 19 tys. USD

opublikowano: 30-11-2020, 15:03

Najpopularniejsza kryptowaluta znów drożeje po największej od marca przecenie, do której doszło w ubiegłym tygodniu. Bitcoin jest blisko rekordu z grudnia 2017 roku, kiedy płacono za niego prawie 20 tys. USD.

Według Coindesk, bitcoin drożeje obecnie o 5,65 proc. do 19111,80 USD. Pod koniec ubiegłego tygodnia wyraźnie taniał, co tłumaczono rozczarowaniem spowodowanym brakiem nowego rekordu intraday. Mocne korekty równie mocnych wzrostów nie są niczym niezwykłym w przypadku bitcoina. Ostatni raz jego kurs nurkował o 10 proc. jednego dnia w maju, a odrobienie straty zajęło mu cztery dni.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Bitcoin to jeden z najmocniej drożejących w tym roku składników aktywów. Jego wartość wzrosła o ponad 150 proc., co tłumaczono jest coraz większym zainteresowaniem kryptowalutą ze strony największych instytucji finansowych, mających traktować go jak „bezpieczną przystań” w czasie nieograniczonego drukowania pieniędzy przez rządy i banki centralne. W ostatni piątek Guggenheim Partners poinformował, że może zainwestować do 10 proc. z 5,3 mld USD w Macro Opportunities Fund w bitcoina.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane