Kurs bitcoina znów powyżej 11 tys. USD

opublikowano: 05-08-2019, 09:50

Eskalacja wojny handlowej USA z Chinami spowodowała wzrost popytu na bitcoina.

Kurs najpopularniejszej kryptowaluty wrócił powyżej 11 tys. USD po raz pierwszy od połowy lipca. Według Coindesk, kurs bitcoina rośnie obecnie o 9,8 proc. do 11755,48 USD.

Bitcoin
Bloomberg

- W sytuacji rosnącego zawirowania na rynkach i ulicach, cyfrowe złoto nagle nie wydaje się złym pomysłem – powiedział Jehan Chu, partner zarządzający z firmy Kenetic Capital. – Bitcoin coraz bardziej jest postrzegany nie tylko jako inwestycja przyszłości, ale także jako teraźniejsze schronienie – dodał.

Ucieczkę od ryzyka wzmogły doniesienia o deprecjacji chińskiej waluty powyżej psychologicznej bariery 7 juanów za dolara i wydanym przez Pekin nakazie wstrzymania importu amerykańskich produktów rolnych przez państwowe chińskie firmy. Rynek interpretuje to jako odpowiedź na groźbę podwyższenia przez USA od września ceł na import towarów z Chin.

- Może być to w dużym stopniu spowodowane ucieczką kapitału z Chin po zapowiedzi podwyżki ceł przez Trumpa – skomentował wzrost notowań bitcoina Tom Maxon, szef operacji w USA w spółce CoolBitX Ltd. 

Charles Yang, główny makler Genesis Block z Hongkongu uważa, że kurs bitcoina powinien wkrótce "testować 12 tys. USD"

– Tak będzie oczywiście o ile to naprawdę makrowydarzenia napędzają wzrost kursu bitcoina, jak przypuszczamy – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane