
Powszechnie oczekuje się, że po czterech kolejnych podwyżkach o 75 punktów bazowych amerykański bank centralny podniesie stopy procentowe o 50 punktów bazowych, kończąc dwudniowe posiedzenie w środę.
Kurs euro utrzymuje się na niezmienionym poziomie w stosunku do dolara w okolicach 1,0627 USD, blisko sześciomiesięcznego maksimum na poziomie 1,0673 USD, którego dotknął w poprzedniej sesji.
Kurs jena japońskiego, który we wtorek wzrósł o 1,6 proc. w stosunku do dolara, oscyluje wokół poziomu 135,435 USD, podczas gdy notowania funta szterlinga były notowane w pobliżu 1,2351 USD.
Indeks dolara, który mierzy amerykańską walutę w stosunku do sześciu głównych walut, był notowany poziomie 104,05, osiągając najniższy od sześciu miesięcy pułap 103,57 w następstwie danych o inflacji.
Indeks spadł o 9 proc. od osiągnięcia we wrześniu najwyższego poziomu od 20 lat, ponieważ oczekiwania dotyczące wysokich i rosnących stóp procentowych w USA, które napędzały wzrost dolara, zaczęły słabnąć.
Ceny konsumpcyjne w USA wzrosły mniej niż oczekiwano drugi miesiąc z rzędu w listopadzie, przy czym bazowe ceny konsumpcyjne wzrosły najmniej od 15 miesięcy, wynika z wtorkowego raportu Departamentu Pracy.