Kurs już nie wzrośnie

RK
opublikowano: 05-06-2006, 00:00

W ostatnich kilku miesiącach kurs akcji znajdował się w trendzie horyzontalnym. Szybki jego wzrost w styczniu przyniósł podwojenie wartości spółki, potem doszło do kilku dużych korekt. Za najważniejsze wsparcie dla notowań należy uznać poziom 120 zł przy gór- nym pułapie luki startowej z połowy stycznia.

Ostatnie kilka tygodni zdominował trend spadkowy oraz silny opór powyżej 160 zł, pod którego presją przebiegały notowania w minionym tygodniu.

Widoczna na wykresie luka, która pojawiła się po informacji o planowanym zakupie akcji przez TVN, wskazuje, że kurs raczej będzie oscylował bliżej górnego ograniczenia trendu bocznego. Potwierdza to zarówno wzrost obrotów, jak i zachowanie oscylatorów, które są powyżej pułapów równowagi.

Mimo pozytywnego rozwoju sy- tuacji technicznej najważniejszym czyn- nikiem, który wpłynie na noto- wania kursu Onetu, będzie cena, ja- ką zaproponuje TVN w wezwaniu. Ogranicza to możliwości kontynuacji zwyżki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy