Kurs złotego stabilny, ale rynek spodziewa się osłabienia

Polska Agencja Prasowa SA
07-04-2006, 16:58

W piątek kurs złotego nie zmieniał się w znaczący sposób zarówno wobec euro, jak i dolara. Jednak zdaniem analityków, następny tydzień może być dla notowań złotego niekorzystny.

W piątek kurs złotego nie zmieniał się w znaczący sposób zarówno wobec euro, jak i dolara. Jednak zdaniem analityków, następny tydzień może być dla notowań złotego niekorzystny.

Około godziny 16.05 za euro płacono 3,9720 zł wobec 3,9650 zł rano i wobec 3,9660 zł na zamknięciu w czwartek. Dolara wyceniano na 3,27 zł wobec odpowiednio 3,2400 zł i 3,2390 zł.

W mijającym tygodniu duży wpływ na notowania złotego miała sytuacja na polskiej scenie politycznej. Zgodnie z przewidywaniami, złożony przez Prawo i Sprawiedliwość wniosek o samorozwiązanie Sejmu został podczas czwartkowego głosowania odrzucony.

Coraz bardziej realna jest koalicja PiS z Samoobroną, co niepokoi inwestorów. Na wyklarowanie się sytuacji trzeba będzie jednak poczekać co najmniej kilka dni.

"Kurs euro znajduje się w trendzie wzrostowym, który będzie kontynuowany. Euro jest powyżej poziomów wsparcia, znajdujących się w okolicach 3,95 - 3,94" - powiedział PAP Kajetan Bulge z Capital Management. Dodał, że spodziewa się osłabienia polskiej waluty nawet do poziomu 4,04-4,10 zł za euro.

Na rynku papierów dłużnych również nie zaobserwowano istotnych zmian dochodowości. W piątek po południu były one blisko poziomów notowanych na otwarciu i podczas czwartkowego zamknięcia.

Na rynku długu dochodowość papierów dwuletnich o godz. 16.10 wynosiła 4,29 proc. wobec 4,30 proc. rano i w czwartek na zamknięciu. W przypadku pięcioletnich obligacji było to 4,82 proc. wobec 4,77 proc. oraz 4,80 proc., a dziesięcioletnich 5,01 proc. wobec 4,96 proc. i 4,97 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kurs złotego stabilny, ale rynek spodziewa się osłabienia