Kurski ma przeprosić Tuska za aferę bilbordową

opublikowano: 03-04-2007, 12:54

Jacek Kurski ma przeprosić Donalda Tuska za  sugestię, że kampanię prezydencką Tuska pośrednio finansował PZU - zdecydował we  wtorek warszawski sąd okręgowy. Kurski ma też zapłacić 15 tys. zł na Caritas Polska. Wyrok jest nieprawomocny.

Przeprosiny Kurskiego w formie oświadczeń mają się ukazać w gazetach "Rzeczpospolitej" i "Gazecie Wyborczej" oraz w telewizjach TVN i TVP.

Powodem procesu była wypowiedź Kurskiego z kwietnia 2006 r. w telewizji TVN, gdzie mówił, że w 2005 r. PZU wycofało się z kampanii "Stop wariatom drogowym" i sprzedało przeznaczone dla tej kampanii billboardy za 3 proc. wartości firmie związanej z synem Andrzeja Olechowskiego, od którego miała je odkupić PO.

Jacek Kurski nie sprawdził dostatecznie zarzutów, które następnie w mediach stawiał Donaldowi Tuskowi, sugerując, że kampanię prezydencką lidera PO finansował PZU - uznał w środę warszawski sąd okręgowy, orzekając, że Kurski musi przeprosić za swoje wypowiedzi.

Sędzia Małgorzata Kuracka podkreślała także, że zarzuty stawiane przez Kurskiego w żaden sposób się nie potwierdziły, a prowadzone w tej sprawie śledztwo zostało umorzone.

"Powód (Donald Tusk) stał się nagle w opinii publicznej człowiekiem nieuczciwym, wykorzystującym w sposób niemoralny w tym przypadku billboardy" - podkreślała sędzia, dodając, że nie ma wątpliwości, iż takie informacje miały wpływ zarówno na wizerunek Tuska, jak i całej partii, której jest liderem.

Na ogłoszenie wyroku przyszedł do sądu Kurski, nie ma jednak Tuska.

Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. W grudniu 2006 r. je umorzyła.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Pzu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kurski ma przeprosić Tuska za aferę bilbordową