Kwartalny zysk Electroluksa spadł o 3,5 proc.

(Marek Druś)
19-07-2005, 10:43

Kwartalny zysk Electrolux spadł o 3,5 proc. w związku z rosnącymi kosztami surowców. Akcje szwedzkiego producenta sprzętu AGD jednak drożeją od rana na giełdzie w Sztokholmie.

Kwartalny zysk Electrolux spadł o 3,5 proc. w związku z rosnącymi kosztami surowców. Akcje szwedzkiego producenta sprzętu AGD jednak drożeją od rana na giełdzie w Sztokholmie.

Electrolux poinformował, że jego zysk netto spadł w drugim kwartale do 1,2 mld SEK. Sprzedaż wzrosła o 6,3 proc. do 33,07 mld SEK. Koszty materiałów wzrosły w minionym kwartale aż o 1,3 mld SEK.

Electrolux poinformował, że program restrukturyzacji spółki przebiega zgodnie z planem. Przenosi ona produkcję do krajów o niskich kosztach pracy, m.in. Węgier, Meksyku i Tajlandii. Jednocześnie zamykane są zakłady w Zachodniej Europie i USA. Ostatnio zapadła decyzja o zamknięciu fabryki lodówek w Hiszpanii i ograniczenie produkcji we Włoszech. Electrolux rozważa zamknięcie zakładu w Niemczech i ograniczenia produkcji w jeden ze szwedzkich fabryk.

MD, Associated Press

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kwartalny zysk Electroluksa spadł o 3,5 proc.