Kwartalny zysk Samsunga wzrósł o 44 proc.

opublikowano: 07-04-2021, 07:52

Samsung Electronics poprawił wyraźnie zysk operacyjny w pierwszym kwartale dzięki wczesnemu wypuszczeniu na rynek flagowego modelu smartfona oraz dobrej sprzedaży elektronicznych gadżetów.

Największy południowokoreański koncern osiągnął w pierwszym kwartale 9,3 bln wonów (8,3 mld USD) zysku operacyjnego, wynika z wstępnych szacunków opublikowanych w środę. Rynek oczekiwał 8,88 bln wonów. Sprzedaż wzrosła o 17 proc. w ujęciu rocznym do 65 bln wonów. Samsung poda wynik netto później w tym miesiącu.

Koncern ostrzegał wcześniej w tym roku o możliwość pogorszenia zysku w pierwszym kwartale, co tłumaczył spodziewanym spadkiem popytu. Okazało się jednak, że ożywienie gospodarcze pojawiło się wcześniej niż zakładano, co pozytywnie wpłynęło na ceny chipów.

Dostawy smartfonów Samsunga w pierwszym kwartale szacowane są na 76 mln. To 25 proc. więcej niż w poprzednim. Eugene Investment & Securities szacuje, że średnia cena sprzedaży aparatu wzrosła o 20 proc. Wprowadzony do oferty Galaxy S21 sprzedawał się dwukrotnie lepiej podczas pierwszych sześciu tygodni na rynku niż jego poprzednik, wynika z szacunków Counterpoint Research.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane