L. Kaczyński: Mój brat może być szefem rządu - "ŻW"

Polska Agencja Prasowa SA
29-04-2006, 09:33

Nie wykluczam zmiany premiera w przyszłości - powiedział prezydent Lech Kaczyński w wywiadzie dla "ŻyciaWarszawy". Wierzy jednak, że gabinet Marcinkiewicza uzyska większość. To pierwszy wywiad prezydenta dla polskiej prasy - zaznacza "ŻW".

Nie wykluczam zmiany premiera w przyszłości - powiedział prezydent Lech Kaczyński w wywiadzie dla "ŻyciaWarszawy". Wierzy jednak, że gabinet Marcinkiewicza uzyska większość. To pierwszy wywiad prezydenta dla polskiej prasy - zaznacza "ŻW".

    Lech Kaczyński wierzy, że koalicja PiS, Samoobrony i grupy posłów z LPR w najbliższych dniach powiększy się. "Nie można traktować zawartego porozumienia jako końca prac nad stworzeniem większościowego zaplecza dla rządu" - stwierdził.

    Prezydent uważa, że tylko gabinet z większością w Sejmie ma szanse na skuteczne rządzenie. "Powtarzałem wielokrotnie: PiS wygrało wybory nie po to, by Polską administrować, ale by Polskę zmieniać. Mniejszościowy rząd nie ma szans wprowadzić tych zmian" - przekonuje.

    Zdaniem prezydenta, Prawo i Sprawiedliwość nie chciało rządzić samo. "Do zawiązania koalicji z PO nie doszło z winy Platformy. Jej postawa powoduje, że dziś szans na wspólny rząd tych dwóch partii praktycznie nie ma. Myślę, że Polacy  bardziej byliby krytyczni w stosunku do rządu, który nie ma swobody działania, niż do rządu, który dzięki poparciu parlamentarnej większości może zmieniać państwo. Zmieniać z korzyścią dla obywateli" - uważa prezydent.

    Lech Kaczyński ocenia, że Marcinkiewicz jest dobrym premierem. "Czy kiedyś mógłby zastąpić go Pański brat?" - zapytało "ŻW". "Szef partii rządzącej może zostać premierem w każdej chwili. To wyłącznie jego decyzja" - odpowiedział prezydent.

    Lech Kaczyński powiedział "ŻW", że nigdy nie widział notatki mówiącej o tym, że Samoobronę założyli oficerowie SB. "Milczanowski mówił, że taka notatka jest. Tyle że ja nie wiem, czy ona istniała" - stwierdził prezydent.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / L. Kaczyński: Mój brat może być szefem rządu - "ŻW"