"La Stampa": 200 tysięcy niewolników we Włoszech

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-07-2006, 13:00

Prawie 200 tysięcy cudzoziemców z całego świata pracuje we Włoszech jak niewolnicy - pisze w piątek dziennik "La Stampa", nawiązując do niedawnego przypadku zlikwidowania przez policję "obozu pracy" dla Polaków w Apulli. Według włoskiej gazety w Italii szerzy się plaga wycieńczającej pracy przymusowej, zmuszania do prostytucji, bicia i głodowych płac.

Prawie 200 tysięcy cudzoziemców z całego świata pracuje we Włoszech jak niewolnicy - pisze w piątek dziennik "La Stampa", nawiązując do niedawnego przypadku zlikwidowania przez policję "obozu pracy" dla Polaków w Apulli. Według włoskiej gazety w Italii szerzy się plaga wycieńczającej pracy przymusowej, zmuszania do prostytucji, bicia i głodowych płac.

Turyńska gazeta dodaje, że wielu spośród tych robotników, których nazywa "niewolnikami", pochodzi z Europy środkowej i wschodniej, między innymi z Polski, Ukrainy i Białorusi. W artykule "Niewolnicy Włoch" podkreśla się, że często padają oni ofiarami swych rodaków, którzy werbują ich do pracy, a następnie pilnują.

"Organizacje przestępcze, ściągające ludzi do pracy, świetnie sobie radzą. Przodują w tym Polacy" - stwierdza "La Stampa". Jak dodaje, nawiązując do przypadku uwolnionych we wtorek Polaków, "w Apulii doszło do tego, że z bronią w ręku pilnowano niewolników, rzucając wyzwanie państwu, a odbywało się to na oczach ludzi". Następnie gazeta informuje, że w Toskanii, Lombardii i Piemoncie w jeszcze bardziej bezlitosny sposób swych rodaków traktują przestępcy z Chin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / "La Stampa": 200 tysięcy niewolników we Włoszech