Łączenie środków transportu ma sens

MIB
opublikowano: 11-06-2010, 10:34

Potencjał i konkurencyjność rynku przewozów kolejowych zdecydowanie nie są wykorzystane - mówi Krzysztof Szarkowski, dyrektor logistyki kolejowej Schenker.

Zobacz więcej

Kokej może być alternatywą dla przewozów samochodowych.

W odróżnieniu od przewoźników samochodowych, którzy bez ograniczeń działają na rynku europejskim, zakres działań przewoźników kolejowych często jest określony przez dostępne zaplecze. Pamiętajmy, że transport samochodowy nie potrzebuje tak rozbudowanej infrastruktury punktowej (terminale), jak w przewozach kolejowych. Warto jednak zaznaczyć, że czynnikiem stanowiącym o konkurencyjności transportu kolejowego jest jego zdecydowanie mniejszy wpływ na środowisko naturalne. Transport samochodowy wytwarza 89 g dwutlenku węgla na tonokilometr, podczas gdy przewozy kolejowe zaledwie 24 g. Korzystne wydaje się zatem łączenie transportu samochodowego z kolejowym. Dzięki temu klienci otrzymują usługi, które mogą zapewnić kompletny i optymalny finansowo łańcuch logistyczny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Łączenie środków transportu ma sens