Czytasz dzięki

Lagarde: pandemia trwale zmieni część gospodarki

opublikowano: 26-06-2020, 11:17

Szefowa EBC Christine Lagarde powiedziała, że ożywienie gospodarcze po pandemii koronawirusa będzie raczej powolnie i doprowadzi do trwałych zmian w niektórych częściach gospodarki.

Lagared powiedziała podczas webinaru w piątek, że choć najgorsze mogło już minąć, to zajmie trochę czasu zanim „fenomenalny” wzrost oszczędności przełoży się na wyższe inwestycje i wydatki. Szefowa Europejskiego Banku Centralnego zwróciła także uwagę, że odbudowa gospodarki będzie „niekompletna”, bo nie jest prawdopodobne, aby globalny handel szybko wrócił do przedkryzysowego poziomu. Lagarde spodziewa się także niskiej wydajności pracy.

Christine Lagarde
Zobacz więcej

Christine Lagarde fot. Bloomberg

- Prawdopodobnie minęliśmy już najgorszy moment i mówię to z pewnym wahaniem – powiedział Lagarde. – Branża przewozów lotniczych, hotelowa, rozrywkowa wyjdą z tego kryzysu w innym kształcie, przy czym niektóre z nich prawdopodobnie zostaną zranione nieodwracalnie – dodała. 

Wcześniej w tym tygodniu główny ekonomista EBC Philip Lane ostrzegał, że wczesne sygnały poprawy sytuacji gospodarczej mogą nie być dobrym wskaźnikiem tempa i skali poprawy sytuacji gospodarczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane