Lalki voodoo z podobizną Sarkozy’ego

IAR
opublikowano: 16-10-2008, 10:41

We francuskich księgarniach pojawiły się lalki voodoo z podobizną prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego i jego rywalki, socjalistki Segolene Royal. Zabawki kosztują niecałe 13 euro.

W zestawie znajdują się też szpilki i miniaturowa biografia najeżona złośliwościami pod adresem głowy państwa i działaczki partii socjalistycznej, która ma nadzieję na przejęcie sterów swojego ugrupowania. Zgodnie z tradycją magii rejonu Morza Karaibskiego wbicie szpilki lalce symbolizującej danego człowieka ma odebrać ofiarze całą moc.

Postacie ozdobione są słynnymi i nie zawsze fortunnymi powiedzeniami bądź hasłami. Na sukni Segolene Royal widnieje między innymi napis „Niech żyje wolny Quebec!”. Na garniturze szefa państwa poza słowem „hołota”, jakim określił mieszkańców przedmieść, znajduje się hasło -„Więcej pracować aby więcej zarabiać”, które jest na większość Francuzów działa jak płachta na byka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu