Las Vegan’s osłodzi crowdfunding

opublikowano: 15-10-2020, 22:00

Spółka zajmująca się tworzeniem wegańskiej czekolady chce pozyskać 1 mln zł w zbiórce. Kampania wystartuje w listopadzie.

Manufaktura Czekolady Chocolate Story pod szyldem nowej spółki Las Vegan’s chce zachwycić kubki smakowe inwestorów wegańskimi czekoladami. W rozwoju ma pomóc emisja o wartości 1 mln zł.

— Zauważyliśmy, że na rynku brakuje mlecznych czekolad wegańskich, które mają nie tylko dobry skład, ale są także smaczne, a przy tym wpisują się w trendy ekologiczne. Za zebrany kapitał poszerzymy ofertę czekolad i produktów wegańskich oraz wdrożymy kolejne rozwiązania ekologiczne w zakresie pakowania — mówi Tomasz Sienkiewicz, współzałożyciel Manufaktury Czekolady Chocolate Story i członek rady nadzorczej Las Vegan’s.

W pierwszym etapie planowane jest wdrożenie trzech linii produktowych — od czekolad ciemnych i tych z dodatkami, przez owoce, orzechy i migdały w czekoladzie, a kończąc na batonach i tabliczkach w ekologicznych opakowaniach.

Przychody Manufaktury Czekolady Chocolate Story w 2019 r. wynosiły 5,8 mln zł, a rok wcześniej prawie 4,4 mln zł. Zysk spółki w 2019 r. wyniósł 349 tys. zł (wzrost o 5 proc. r/r). Ubiegły rok spółka zakończyła z wynikiem EBITDA na poziomie 673 tys. zł wobec 515 tys. zł w 2018 r.

673 tys. zł Taki był zysk netto Manufaktury Czekolady Chocolate Story w 2019 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Szymon Maj

Polecane