Latanie po Polsce będzie coraz tańsze

PAP
opublikowano: 13-03-2012, 06:53

Polskie Linie Lotnicze LOT mają już konkurencję także w przewozach krajowych. Jeden z operatorów rozpocznie regularne loty między polskimi portami lotniczymi. Kolejni przewoźnicy obserwują, czy na rynku jest jeszcze coś do ugrania – informuje "Dziennik Polski".

Niedawno ruszyła sprzedaż biletów krajowych przez OLT Express, który z początkiem kwietnia uruchomi regularną komunikację na krajowych trasach. Dorośli mogą podróżować na tych miedzy największymi polskimi miastami już za jedyne 99 zł w jedną stronę.

Na reakcję PLL LOT nie trzeba było długo czekać. Kilka dni temu zakończyła się akcja promocyjna przewoźnika, który oferował rejsy krajowe już za 79 zł w jedną stronę. Nie wiadomo jednak, jak długo przyjdzie czekać na podobne okazje i jak długo konkurencja LOT-u utrzyma obecne ceny. W każdym razie coś zaczyna się w tej sprawie dziać.

Od kilku lat, z przerwami, rejsy z Zielonej Góry do Warszawy obsługuje linia Sprint Air. "Jesteśmy z założenia linią cargo, nastawioną na transport towarów, ale połączeniem z Zielonej Górą–Babimostem zaryzykowaliśmy z całkiem niezłym skutkiem" – mówi Adriana Fibingier-Pawelska ze Sprint Air. Linia na razie nie zamierza uruchamiać nowych połączeń krajowych, ale nie można tego wykluczać w przyszłości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane