Czytasz dzięki

Latem najchętniej kupujemy lodówki

AD
opublikowano: 23-07-2015, 16:26

Nie sukienki czy nawigację GPS, ale lodówkę, zmywarkę i telewizor - to najchętniej kupujemy w wakacje, przynajmniej według badań przeprowadzonych przez portal oferujący kody rabatowe.

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych produktów kupowanych latem znalazło się aż pięć z kategorii RTV i AGD. - To z powodu licznych obniżek i promocji, które właśnie latem oferują duzi sprzedawcy sprzętu domowego, tacy jak EURO AGD czy Media Expert - wyjaśnia Szymon Dobosz, prezes kodyrabatowe.pl

Bloomberg

Na pytanie "Co najczęściej kupujesz latem?" zapytani przez portal klienci wskazywali najróżniejsze rzeczy, ale numerem jeden w odpowiedziach okazała się nowa lodówka (6,2 proc. ankietowanych). Zaraz za nią nowy telefon, zmywarka i pralka. Jedyne produkty spoza AGD to w pierwszej 10. odpowiedzi sukienka i T-shirt.

Portal porównuje obecne wyniki z podobnym badaniem, jakie przeprowadzał zimą. Wynika stąd, że częściej odpoczywamy właśnie w letnie wakacje niż w zimowe ferie: w czerwcu i lipcu 8,26 proc. sprzedanych usług i produktów należało do kategorii podróże; zimą - jedynie 4,67 proc.

Podobnie z czytaniem książek. W okresie letnim rzadziej korzystamy z rabatu na zakup książki (5,5 proc. kupujących) niż zimą (7 proc.) wskazywali zakup nowej książki zdecydowanie rzadziej niż zimą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane