Czytasz dzięki

Łatwiejszy start w biznesie

opublikowano: 19-09-2019, 22:00

Ruszyła 5. edycja konkursu „Firma na start”. Organizuje go miasto Koszalin. Jego celem jest wybór najlepszego biznesplanu w dwóch kategoriach.

W pierwszej — o nagrodę prezydenta Koszalina — powalczą osoby w wieku od 18. do 35. roku życia. Nie muszą one mieszkać w Koszalinie, ale powinny mieć w planach założenie tam firmy. W konkursie mogą startować również uczniowie koszalińskich szkół ponadpodstawowych, którzy chcą uczyć się przedsiębiorczości i w przyszłości uruchomić własny biznes. Nagrodą główną jest wsparcie finansowe w wysokości 20 tys. zł. Otrzyma ją pełnoletni twórca biznesplanu, który zostanie oceniony najwyżej przez kapitułę.

— Startujemy z konkursem już po raz piąty. Rozpoczynamy nabór projektów, a wręczenie nagród w obu kategoriach przewidujemy jeszcze przed tegorocznymi świętami — mówi Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Podkreśla, że zmieniły się zasady konkursu wobec poprzednich edycji.

— Uprościliśmy zgłoszenia. W tym roku nie wymagamy opisu przedsięwzięć. Wystarczy samo hasło i pomysł na prowadzenie działalności gospodarczej — wyjaśnia Piotr Jedliński.

Do 5 grudnia kapituła konkursu oceni złożone biznesplany pod względem formalnym i merytorycznym. Natomiast już w grudniu ogłosi wyniki naboru.

Oprócz nagród finansowych przewidziano również rzeczowe, w tym m.in. vouchery na usługi i pakiety doradcze, studia podyplomowe na wydziale nauk ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej, roczne członkostwo w Koszalińskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, a także półroczne usługi księgowe. W dotychczasowych edycjach konkursu uczestniczyło w sumie ponad 120 osób. Zwycięzca w kategorii skierowanej do uczniów otrzyma tablet, drukarkę i zestaw do budowy modułowego robota Krypton. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca również dostaną po takim zestawie.

WAŻNE DATY

4.10 Do tego dnia można zgłaszać się do konkursu „Firma na start”.

18.12Tego dnia kapituła wybierze najlepszy biznesplan w każdej z kategorii.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane