Lebiediew wychodzi z Aeofłotu

opublikowano: 14-06-2013, 13:06

Rosyjski miliarder Aleksander Lebiediew prowadzi negocjacje w sprawie sprzedaży resztek posiadanego pakietu akcji flagowego rosyjskiego operatora lotniczego, linii Aerofłot, informuje Reuters.

Lebiediew posiadający spore aktywa medialne w Rosji i Wielkiej Brytanii, już w ubiegłym roku informował, że może być zmuszony do pozbycia się rosyjskich aktywów ponieważ znalazł się pod presją Kremla (polityczną – red.) i został postawiony w stan oskarżenia po incydencie w jednym z telewizyjnych talk show.

53-letni bogacz wspierający brytyjskie gazety „The Independent” i  „The Evening Standard” już od dłuższego czasu zmniejsza zaangażowanie w Aerofłot.  Na koniec ubiegłego roku posiadał 12,5 proc. udziałów (wobec ponad 25 proc. wcześniej), zaś obecnie kontroluje już jedynie 4,5-proc. pakiet. Jego wartość szacowana jest na 2,5 mld rubli (około 78 mln USD).

Wobec Lebiediewa prowadzone jest dochodzenie w sprawie ubiegłorocznego incydentu medialnego. W trakcie telewizyjnego programu uderzył pięścią na wizji dewelopera Sergieja Połońskiego, najmłodszego rosyjskiego oligarchę. Za ten chuligański wybryk grozi mu nawet do pięciu lat więzienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Lebiediew wychodzi z Aeofłotu