Lego będzie sprzedawać klocki z biomateriału

opublikowano: 02-03-2018, 09:58
aktualizacja: 02-03-2018, 10:02

Lego zaoferuje w tym roku po raz pierwszy klocki zrobione z tworzywa powstałego na bazie buraków cukrowych, donosi The Guardian.

Duńska spółka ogłosiła, że na początek z nowego materiału wykona elementy botaniczne swoich zestawów, jak liście, krzaki czy drzewa.

Zobacz więcej

Klocki Lego

Bloomberg

Nowy materiał zastosowany przez Lego to polietylen, który powstaje na bazie etanolu produkowanego z buraków cukrowych. Firma przekonuje, że jest tak samo wytrzymały jak konwencjonalny plastik. Można go wielokrotnie wykorzystywać, choć nie jest w 100 proc. biodegradowalny.

Lego zapowiadało już wcześniej, że chce odejść od plastiku  powstającego z surowca powstającego na bazie ropy.

 - W Lego chcemy wywierać pozytywny wpływ na otaczający nas świat i pracujemy ciężko aby robić świetne zabawki dla dzieci korzystając z ekologicznych materiałów – powiedział Tim Brooks, wiceszef komórki odpowiadającej za przyjazność dla środowiska wyrobów Lego. – To pierwszy duży krok w realizacji naszego ambitnego zobowiązania, aby robić wszystkie klocki Lego z materiałów nienaruszających równowagi ekologicznej – dodał.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, theguardian.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu