Lego będzie sprzedawać klocki z biomateriału

aktualizacja: 02-03-2018, 10:02

Lego zaoferuje w tym roku po raz pierwszy klocki zrobione z tworzywa powstałego na bazie buraków cukrowych, donosi The Guardian.

Duńska spółka ogłosiła, że na początek z nowego materiału wykona elementy botaniczne swoich zestawów, jak liście, krzaki czy drzewa.

Klocki Lego
Zobacz więcej

Klocki Lego

Bloomberg

Nowy materiał zastosowany przez Lego to polietylen, który powstaje na bazie etanolu produkowanego z buraków cukrowych. Firma przekonuje, że jest tak samo wytrzymały jak konwencjonalny plastik. Można go wielokrotnie wykorzystywać, choć nie jest w 100 proc. biodegradowalny.

Lego zapowiadało już wcześniej, że chce odejść od plastiku  powstającego z surowca powstającego na bazie ropy.

 - W Lego chcemy wywierać pozytywny wpływ na otaczający nas świat i pracujemy ciężko aby robić świetne zabawki dla dzieci korzystając z ekologicznych materiałów – powiedział Tim Brooks, wiceszef komórki odpowiadającej za przyjazność dla środowiska wyrobów Lego. – To pierwszy duży krok w realizacji naszego ambitnego zobowiązania, aby robić wszystkie klocki Lego z materiałów nienaruszających równowagi ekologicznej – dodał.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, theguardian.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Lego będzie sprzedawać klocki z biomateriału