Czytasz dzięki

Lekcja troski o środowisko

opublikowano: 26-10-2017, 22:00
aktualizacja: 26-10-2017, 23:39

Ruszył projekt „Zielona Szkoła Pana Kartona” dla uczniów drugich i trzecich klas szkół podstawowych.

W pierwszej edycji bierze udział prawie 700 dzieci z 11 szkół z całej Polski. Program ekologicznej lekcji, przygotowany przez Fundację ProKarton we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia, dotyczy segregacji odpadów, recyklingu oraz troski o środowisko.

— Dzięki niemu mamy szansę budować świadomość najmłodszych, która będzie im potem towarzyszyć w dorosłym życiu. Kształtowanie takich nawyków jak segregacja odpadów wpływa na zachowanie dzieci w domu i może być również inspirująca dla rodziców — podkreśla Jan Jasiński, prezes Fundacji ProKarton.

Lekcja została tak przygotowana, by ułatwić nauczycielowi jej przeprowadzenie, a materiały dydaktyczne dopasowano do wieku uczniów. Szkoły biorące udział w programie pilotażowym otrzymały od Fundacji ProKarton kompletne pakiety, które zawierają materiały merytoryczne do przeprowadzenia lekcji, a także ekologiczne gadżety dla dzieci i nauczycieli.

Każda klasa, która zrealizuje lekcję, otrzyma również dyplom potwierdzający udział w programie. Fundacja we współpracy ze szkołą Towarzystwa Edukacyjnego Vizja w Warszawie przeprowadziła w czerwcu specjalną lekcję, podczas której powstał film instruktażowy, mogący posłużyć za wzór. Jest dostępny na stronie Prokarton.org.

700 Tyle dzieci z 11 szkół z całej Polski bierze udział w pierwszej edycji projektu „Zielona Szkoła Pana Kartona”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane