Czytasz dzięki

"Leki" z marihuaną dla psów i kotów

opublikowano: 23-07-2019, 22:00

Niewątpliwie zarówno rynek produktów z kanabinolem, który jest pozyskiwany z konopi indyjskich, jak też rynek żywności i produktów dla zwierząt domowych przeżywają ostatnio boom w USA i Europie.

Tymczasem producenci wyrobów na bazie marihuany przekonują, że czteronogi też zasługują na „odprężenie” — pisze Bloomberg.

— W ciągu tygodnia znów skakała na kanapie — mówi Kelsey Brown, Amerykanka, opiekunka suczki, która cierpiała na zapalenie stawów szyi i kręgosłupa. 14-letnia przedstawicielka rasy basenji nie mogła chodzić i prawie nic nie jadła. Pomogły dopiero tabletki z kanabinolem — utrzymuje Kelsey Brown i twierdzi, że to uchroniło jej pupilkę przez uśpieniem.

Do 2023 r. rynek kanabinolu w USA będzie wart 24 mld USD, z czego 7 proc. będą stanowiły obroty z rynku zwierząt domowych — szacuje firma badawcza Brightfield Group.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane