Lekka korekta spadkowa

Sebastian Gawłowski
10-08-2005, 00:00

Na rynku terminowym, podobni jak na kasowym, doszło wczoraj do korekty. Kontrakty na WIG20 zeszły ze szczytów hossy. Przecena była jednak łagodna, a finisz sesji należał już do popytu, który doprowadził do zniwelowania większości strat. Spadki nie zmieniły więc sytuacji na rynku. Nadal pozostaje on pod kontrolą kupujących.

Notowania najpopularniejszej serii kontraktów na WIG20 rozpoczęły się niewielkimi zmianami. Na otwarciu futures były warte 2251 pkt. Początek handlu upłynął w stabilizacji pomiędzy poziomem otwarcia, a 2259 pkt. Słaby początek sesji na rynku kasowym wyrwał kontrakty ze stabilizacji. Wrześniowa seria futures zaczęła tracić na wartości. Na wysokości 2235 pkt, gdzie znajdowało się jedno ze wsparć, kupujący starali się zahamować spadki. Popyt był jednak za słaby. Kupujący pocieszali się jednak tym, że spadek napędzany zleceniami stop, które zostały uruchomione na tych poziomach. Minimum wczorajszej sesji futures na WIG20 wyznaczyły na poziomie 2221 pkt. Popołudniowa część handlu przyniosła już zdecydowane odbicie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lekka korekta spadkowa