Lekkie odbicie na kontraktach

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 05-03-2021, 13:57

Przed prezentacją najnowszych danych z amerykańskiego rynku pracy zwyżkuje wycena kontraktów terminowych na indeksy giełd w Stanach Zjednoczonych.

Michael Nagle

Jeśli odczyty będą miały oczekiwaną przez rynek „jakość” jest szansa na odrobienie chociaż części strat jakie stały się udziałem Wall Street w poprzednich dniach.

Około godzony 13:45 futures na indeks DJ IA rosły o 0,20 proc., na wskaźnik S&P500 zwyżkowały o 0,28 proc., zaś na Nasdaq o 0,24 proc.

Na godzinę 14:30 zaplanowana jest publikacja danych o stopie bezrobocia w lutym oraz zmianie liczby miejsc pracy poza rolnictwem. Prognozy mówią o utrzymaniu wskaźnika bezrobocia na styczniowym poziomie 6,3 proc. i stworzeniu 182 tys. etatów zaś w sektorze prywatnym nawet 210 tys. Eksperci podkreślają, że odczyty mogą odzwierciedlać pierwsze poważne efekty wdrażanego programu szczepień przeciw Covid-19.

Innym istotnym odczytem będą też dane o wynikach styczniowego handlu zagranicznego USA. W tym przypadku ekonomiści spodziewają się lekkiego wzrostu deficytu do 67,5 mld USD.

Inwestorzy będą też nadal bacznie przyglądać się rentownościom papierów skarbowych, która wczoraj ponownie się wybiła powyżej poziomu 1,5 proc. po rozczarowujących co niektórych, wypowiedziach Jerome Powella, szefa Fed. Negatywna na nie reakcja doprowadziła do silnych spadków na parkiecie i zejścia indeksów w czerwone terytoria patrząc przez pryzmat stopy zwrotu od początku roku.

W dalszym ciągu wpływ na podejmowane prze graczy decyzje będą miały doniesienia związane z nowym programem stymulacyjnym, o który toczą się targi w podzielonym Senacie. Ostatnie spekulacje mówiły, że w piątek może jednak nie dojść do nowej debaty w tym temacie.

Zwyżkująca ropa pozytywnie przekłada się na wyceny koncernów paliwowo-energetycznych z Exxon Mobil i Chevron na czele. Wycena surowca, po wczorajszej decyzji OPEC+ o utrzymaniu dotychczasowych poziomów wydobywczych, wzniosła się na pułap nie notowany od 14 miesięcy.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane