Lenovo może wypaść z głównego indeksu giełdy w Hongkongu

opublikowano: 23-04-2018, 10:59
aktualizacja: 23-04-2018, 11:00

Lenovo Group to jedna z najgorzej notowanych w ostatnim czasie spółek technologicznych na świecie. Grozi jej jeszcze większa przecena.

Od włączenia do Hang Seng, głównego indeksu giełdy w Hongkongu, wartość rynkowa Lenovo spadła o 56 proc., czyli 5,8 mld USD. W ostatniej dekadzie mediana procentowego spadku wartości spółek wykluczonych z indeksu wynosiła 48 proc.

Zobacz więcej

Lenovo

fot. Bloomberg

W poniedziałek kurs Lenovo spadł najniżej od października 2009 roku z powodu zarówno problemów w USA chińskiego ZTE, jak i globalnej przeceny producentów sprzętu komputerowego. 

- Ryzyko, że Lenovo straci miejsce w indeksie rośnie – powiedział Kenny Wen, strateg Everbright Sun Hung Kai w Hongkongu. – Lenovo ma problemy w kluczowych obszarach, od wypuszczenia fajnego modelu smartfona do utrzymania udziału w rynku komputerów. Grający na spadek kursu spółki mogli tym razem trafić w dobry moment – dodał.

Kevin Chen, analityk Mizuho Securities Asia z Hongkongu wskazuje, że rosną obawy iż Lenovo będzie musiało odpisać wartość niematerialnych aktywów, bo należąca do chińskiej spółki Motorola generuje słabe wyniki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu