Leo Express wjedzie na polskie tory

opublikowano: 18-07-2018, 22:00

Rzutem na taśmę spółka otrzymała dopuszczenie do eksploatacji pojazdów flirt. Już w ten weekend zawiozą pasażerów z Krakowa do Pragi.

PKP Intercity wreszcie zderzą się z konkurencją. Za kilka dni na polskich torach pojawią się pociągi czeskiego Leo Expressu. W piątek i niedzielę rano będą wozić pasażerów z Krakowa i Katowic do Pragi, a powrót ze stolicy Czech jest planowany w sobotę i poniedziałek wieczorem. Pierwszy kurs zostanie uruchomiony już w ten weekend. Jest to możliwe dzięki otrzymaniu przez pociąg Leo Expressu polskiej homologacji.

Na pierwszy kurs z Pragi do Krakowa, planowany na 20 lipca, oraz pierwszy kurs z Krakowa do Pragi Leo Express ma już komplet pasażerów.
Zobacz więcej

PEŁNY POCIĄG:

Na pierwszy kurs z Pragi do Krakowa, planowany na 20 lipca, oraz pierwszy kurs z Krakowa do Pragi Leo Express ma już komplet pasażerów. Fot. ARC

— Prezes Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) wydał Leo Expressowi zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji zespołu trakcyjnego typu flirt. Oznacza to, że pociągi czeskiego przewoźnikamogą jeździć po polskich torach. Leo Express spełnił wszystkie wymogi formalne potrzebne do uruchomienia połączenia kolejowego Kraków — Praga — informuje Tomasz Frankowski, rzecznik UTK.

Z Krakowa do Pragi będzie można dotrzeć w około 6,5 godziny, a z Katowic do stolicy Czech — w 4 godziny i 42 minuty. Ceny biletów zaczynają się od 19 zł i są zależne od terminu zakupu. Im szybciejpasażer się zdecyduje kupić bilet, tym będzie tańszy. Średnia cena biletu z Krakowa do Pragi jest szacowana na 60-80 zł, a z Katowic do Ołomuńca — na 35-45 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy