Lepszy wynik Qumaka

KL
opublikowano: 23-12-2008, 00:00

Informatyczna spółka wkrótce może podnieść prognozę zysku netto. Ma już spory portfel zamówień na przyszły rok.

Informatyczna spółka wkrótce może podnieść prognozę zysku netto. Ma już spory portfel zamówień na przyszły rok.

Qumak Sekom, który zajmuje się m.in. aplikacjami biznesowymi i technologiami inteligentnego budynku, kończy rok miłą niespodzianką.

— Prawdopodobnie wkrótce poinformujemy komunikatem o podwyższeniu prognozy zysku netto — mówi Paweł Jaguś, prezes Qumak-Sekom.

Obecna prognoza na 2008 r. zakłada wypracowanie 250 mln zł przychodów i 12,5 mln zł zysku netto. Prognoza przychodów pozostanie prawdopodobnie na niezmienionym poziomie.

Prezes dodaje, że Qumak nie zostawia wypracowania wyniku na ostatni kwartał roku.

— Po trzech kwartałach wchodziliśmy z wynikiem 7,7 mln zł zysku netto. Musieliśmy więc zarobić tylko 4,5 mln zł. Tymczasem czwarty kwartał okazał się lepszy od przewidywań — wyjaśnia Paweł Jaguś.

Na wyniki spółki najbardziej wpłynął kontrakt z ZUS oraz z Onetem.

Prezes mówi, że drożejąca waluta dotknęła spółkę, ale nie aż tak, by miało się to mocno odbić na jej wynikach. Firma nie zabezpieczała się też toksycznymi instrumentami finansowymi.

Qumak-Sekom jest też dobrze przygotowany do 2009 r.

— Mamy już portfel zamówień o wartości 150 mln zł — mówi prezes informatycznej spółki.

Firma liczy też na przetargi związane z Euro 2012.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane