Leszno i Rydzyna wspólnie inwestują

Piotr Wielicki
opublikowano: 19-06-2001, 00:00

Leszno i Rydzyna wspólnie inwestują

Starostwo Powiatowe w Lesznie oraz Urząd Miasta i Gminy w Rydzynie zamierzają wspólnie finansować kilka gminnych inwestycji drogowych. Ich łączną wartość ocenia się na 1,15 mln zł. Około 75 proc. wartości inwestycji pokryje powiat leszczyński, pozostałe środki wygospodarowane zostaną z budżetu Rydzyny.

W 2001 i 2002 r. kontynuowana będzie budowa chodnika w Moraczewie. W tym roku samorządowcy zamierzają również rozpocząć przygotowania do budowy ścieżki rowerowej z Moraczewa do Rydzyny. Szacowany koszt obu inwestycji wynosi 450 tys. zł.

Na 2002 r. zaplanowana jest przebudowa drogi w Przybiniu. Na tę inwestycję przeznaczono około 350 tys. zł. Podobną kwotę zarządy powiatu i gminy zamierzają wydać na budowę ścieżki rowerowej długości 2 km, między drogą krajową nr 5 a stacją kolejową w Kłodawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Leszno i Rydzyna wspólnie inwestują