Letnie sukienki w Warszawie plasują się w top 10

opublikowano: 26-05-2019, 22:00

Polska jest 9. krajem na liście państw z najdroższymi ubraniami na świecie — wynika z publikowanego co roku raportu „Mapping the World’s Prices 2019” Deutsche Banku.

Porównywany jest w nim poziom cen w wybranych kilkudziesięciu krajach (brane są pod uwagę średnie ceny produktów i usług w największych miastach), np. koszty „taniej randki”, cappuccino czy iPhone’a XS. W większości tych kategorii Polska (Warszawa) wypada przeciętnie, ale nie w przypadku… letnich sukienek. Jesteśmy w pierwszej dziesiątce krajów z najdroższą kobiecą garderobą na lato — zajmujemy 9. miejsce, tuż przed Rosją (Moskwą). W pierwszej trójce znalazły się Arabia Saudyjska (Rijad), Zjednoczone Emiraty Arabskie (Dubaj) i Szwajcaria (Zurych). Średnia cena letniej sukienki w Warszawie sięga 51 USD, w rekordzistce, stolicy Arabii Saudyjskiej — 68 USD. Autorzy raportu porównali ceny letnich sukienek w sklepach marek Zara, H&M i innych tzw. sieciówkach modowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy