Letnie urlopy pod znakiem zapytania

opublikowano: 23-03-2021, 17:09

Połowa Polaków chce w tym roku ubezpieczyć wakacyjny wyjazd. Większość spodziewa się, że pandemia pokrzyżuje im szyki.

Tegoroczne plany na wakacje wiążą się z dużą niepewnością. Ponad 60 proc. Polaków bierze pod uwagę, że ze względu na pandemię będzie musiało w ostatniej chwili zrezygnować z wyjazdu - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Europa Ubezpieczenia, w którym wzięło udział 750 osób z miast liczących powyżej 100 tys. mieszkańców.

– Trudny dla wszystkich czas zmienił sposób planowania wakacyjnego wypoczynku. Przystosowanie się do tych trwałych zmian w zachowaniach Polaków będzie wyzwaniem dla branży ubezpieczeniowej – mówi Marat Nevretdinov, prezes spółki Europa Ubezpieczenia.

Prawie 46 proc. respondentów deklaruje, że chętniej skorzystałoby z możliwości krótkoterminowego ubezpieczenia przed wyjazdem.

– Możemy spodziewać się ogólnego wzrostu popytu na tego typu usługi – mówi Tomasz Janas, ekspert ds. ubezpieczeń podróżnych w Europie Ubezpieczeniach.

Pandemia wpłynęła także na skrócenie czasu trwania wyjazdów. Prawie połowa badanych deklaruje, że częściej będzie decydować się na kilkudniowe, spontaniczne wyjazdy niż na dłuższy, zaplanowany z wyprzedzeniem urlop. W 2019 r. średni czas wakacyjnego wypoczynku wynosił 10 dni, a tym roku skróci się do 8,8 dnia, wynika z badania.

41,3 proc. - Taki odsetek respondentów planuje spędzić tegoroczne wakacje w Polsce...

24,7 proc. - ...taki za granicą...

19,9 proc. - ...a taki nie wie jeszcze, jak spędzi letni urlop.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane