Łętocha: Złoto dobre dla Justyny

GN
19-03-2010, 12:16

Grzegorz Łętocha, dyrektor departamentu zarządzania aktywami BPH TFI, radzi:

Justynie, jako specjalistce od długich dystansów i osobie o mocnych nerwach, polecamy agresywny portfel nastawiony na wysokie zyski. Zatem przyjrzałbym się przecenionym obecnie obligacjom krajów śródziemnomorskich: Grecji, Portugalii i Hiszpanii. Zapewni to dywersyfikację aktywów Justyny, której przychody pochodzą głównie ze śnieżnych krajów Północy. Oceniając preferencje Justyny wyłącznie na podstawie jej wypowiedzi, nie polecamy natomiast aktywów norweskich. Można rozważyć obligacje ukraińskie, ale nie każde, jakie sprzedają, i z ograniczonym zaufaniem.

Można zainwestować też w certyfikaty giełdowe ETN (nie mylić z EPO) powiązane z metalami szlachetnymi, których Justyna jest kolekcjonerką. Polecamy zwłaszcza przeważenie złota, które chroni przed erozją wartości, a w mniejszym stopniu srebro czy niektóre metale przemysłowe, takie jak miedź i cyna. Wyrabiany z nich brąz nie daje nadziei na tak wysokie zyski, na jakie liczy mistrzyni olimpijska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Łętocha: Złoto dobre dla Justyny