Czytasz dzięki

LG Chem zainwestuje jeszcze 4,5 mld zł

MAG
opublikowano: 12-10-2017, 11:50
aktualizacja: 12-10-2017, 11:51

Koreański koncern rozpoczyna drugi etap inwestycji w fabrykę baterii litowo-jonowych w Kobierzycach pod Wrocławiem.

W zezwoleniu na inwestycję w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej firma deklaruje maksymalnie 4,5 mld zł i 1666 miejsc pracy.

Rozpoczęcie drugiego etapu inwestycji LG Chem w Kobierzycach
Wyświetl galerię [1/2]

Rozpoczęcie drugiego etapu inwestycji LG Chem w Kobierzycach fot. Marek Wiśniewski/Puls Biznesu

- Wygrywamy nie tylko w eliminacjach do mistrzostw świata w piłce nożnej, ale także konkurencję o globalne inwestycje. Dwa na trzy miejsca pracy tworzone w UE w przemyśle powstają w Polsce. Projekt LG Chem to największa inwestycja przemysłowa w ostatnich latach w Polsce. To nie tylko inwestycja i miejsca pracy, ale szansa dla polskich inżynierów i firm. Wygrywamy i nie mówimy ostatniego słowa – mówi Marcin Chludziński, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza tarnobrzeską strefą.

Pierwszy etap inwestycji LG Chem ogłosił rok temu: zainwestował 1,3 mld zł i zatrudni 729 osób.

- W ubiegłym roku rozpoczęliśmy inwestycję, teraz uruchamiamy produkcję. W najbliższych miesiącach będziemy wytwarzać 100 tys. baterii, a w 2020 r. po zrealizowaniu kolejnych etapów inwestycji, będzie to ogromna liczba. Obecnie współpracujemy z dostawcami z grupy LG, ale będziemy szukać partnerów w Europie – mówi Soon Cheol Choi, prezes LG Chem Wrocław Energy.

- W 1988 r. podczas olimpiady w Seulu Polacy i Koreańczycy dopiero się poznawali. Co dziewiąty polski sportowiec zdobywał medal. Teraz mamy szansę, żeby co dziewiąty samochód jeżdżący po Europie miał baterie wyprodukowane w Polsce – komentuje wicepremier Mateusz Morawiecki.

Przypomina, że gdy półtora roku temu Ministerstwo Rozwoju ogłaszało strategię elektromobilności, wiele osób w nią powątpiewało, a dziś wszyscy przyznają, że to przyszłość. Inwestycjami w Polsce interesuje się kilkanaście koreańskich firm.

O sprawie budowy zakładu LG Chem pisaliśmy już pod koniec sierpnia>>Koreańczycy wydadzą miliardy nad Wisłą

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane